„”Inspirująca Podróż do Świata Praw Dziecka z Dr Markiem Michalakiem”

W dniu wczorajszym, nasze Patio w Szkole Edukacji Innowacyjnej Łódź stało się areną niezwykłego wydarzenia, które otworzyło nowe perspektywy w zrozumieniu istoty bycia dzieckiem i fundamentalnych praw, jakie dzieci mają zagwarantowane.

Głównym prelegentem tej inspirującej konferencji „Nasze Prawa Wielka Sprawa – Podróż do Świata Dzieci z Dr. Markiem Michalakiem”  był Dr Marek Michalak, założyciel Instytutu Praw Dziecka im. J. Korczaka oraz kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Dr Michalak, znany również jako autor bestsellerowej serii dla dzieci o wartościach i prawach dziecka, przeniósł uczestników w fascynującą podróż po krainie dziecięcych praw.

W swoich inspirujących wystąpieniach, Dr Michalak podkreślał, że prawa dziecka są integralną częścią praw człowieka, wymagającą pełnej ochrony, nawet jeśli nie zawsze są oczywiste. Poprzez opowieści o krainie Janusza Korczaka i zagadnieniach pewności siebie, uczestnicy konferencji mieli okazję zrozumieć, jak ważne jest budowanie świadomości praw dziecka.

Niezwykle cenne było zaangażowanie dzieci i młodzieży z Międzynarodowej Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Łodzi oraz @Szkół Edukacji Innowacyjnej w Łodzi. Dziękujemy również zaproszonym gościom za obecność, w tym Adamowi Wieczorkowi, Wiceprezydentowi Miasta Łodzi, oraz Agacie Kobylińskiej, pełnomocnikowi prezydenta ds. Dzieci i Młodzieży.

To wydarzenie nie tylko dostarczyło edukacji na temat praw dziecka, ale również stało się źródłem inspiracji do działań na rzecz dobra najmłodszych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w tej niezapomnianej podróży!