Pędzle w dłoń – wiosenny plener za nami!
Za nami stacjonarny plener wiosenny, który zorganizowany był w dwóch miejscach: Ogrodzie Botanicznym w Łodzi oraz w Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi. Uczestnikami pleneru malarskiego byli uczniowie klas 1, 2, 3, Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych Edukacji Innowacyjnej w Łodzi pod opieką wychowawców: Darii Solar, Pawła Maciaka oraz Pawła Nowakowskiego, w-ce dyrektora ds. artystycznych, kierownika pleneru.

Plener malarski to zawsze wyjątkowe wyzwanie edukacyjne. Jego cele, założenia i program są szczegółowo omawiane, a następnie realizowane przez uczniów klas plastycznych podczas pracy twórczej w terenie. To właśnie podczas pleneru młodzi artyści uczą się dostrzegać detale, tworzyć ciekawe kadry, budować kompozycję oraz zachowywać proporcje, perspektywę i głębię obrazu.

Uchwycenie proporcji, ruchu oraz charakteru zwierząt było dla uczniów dużym wyzwaniem, jednak poradzili sobie z nim bardzo dobrze. Efekty tej twórczej pracy będzie można podziwiać podczas wystawy poplenerowej, która odbędzie się w motylarni na terenie Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i kreatywność, a opiekunom za pomoc przy organizacji pleneru malarskiego. Podziękowania należą się także Łódzkiemu Ogrodowi Botanicznemu za możliwość doświadczania sztuki w ich przestrzeni.




